Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Skleníková vodná para – príčina alebo dôsledok ? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

čisto teoretický vzato

ďaleko od reality...
 

Vďaka za reakciu,

môžte prosím upresniť, čo konkrétne v článku je ďaleko od reality ?
Vďaka, T.
 
Hodnoť

 

Ach jaj.

Klimatologovia nevedia modelovat vyvoj oblacnosti v case, vo svojich modeloch maju len rozne nahrady.

Voda tvori urcite percento atmosfery a ked aj konkretna molekula spadne na zem, tak je nahradena inou.
Ako dlho je konkretna molekula v atmosfere je preto irelevantne. Stale ma H2O daleko najvacsi vplyv.

Btw co2 nie je prirodzenou sucastou prostredia nasej planety?

Pridávanie CO2 a iných skleníkových plynov do atmosféry s určitosťou vyvádza celý klimatický systém z rovnováhy - tak ako stovky dalsich inych vplyvov v chaotickom systeme akym je atmosfera. Alebo by ste isli vazne tvrdit, ze keby sa nejakym zazrakom nemenila koncentracia sklenikovych plynov tak cely system zem-atmosfera dosiahne teplotnu rovnovahu? Snad nie.

Preto sa znova pytam, uz ste nasli ten vedecky dokaz na zaklade ktoreho viete presne urcit aka je miera vplyvu ludmi produkovameho co2 na teplotu atmosfery zeme?
Lebo inac je vase tvrdenie o tom ze ma zmysel znizovat co2 postavene iba na viere.

Otazka, ked sa zacne ochladzovat co budeme robit? Vypustat co2?
Naozaj tomu verite?
 

Verím, na základe faktov

1466327 : Btw co2 nie je prirodzenou sucastou prostredia nasej planety?

Áno, CO2 je prirodzenou súčasťou prostredia našej planéty a vďaka tomu máme na našej planéte priemernú teplotu 15 stupňov, čo nám viac menej vyhovuje. Bez tohto plynu by to bolo o cca 33 stupňov menej a vhodné podmienky na život by tu neboli.

https://paulen.blog.sme.sk/c/5...
https://paulen.blog.sme.sk/c/5...

1466327 : Pridávanie CO2 a iných skleníkových plynov do atmosféry s určitosťou vyvádza celý klimatický systém z rovnováhy - tak ako stovky dalsich inych vplyvov v chaotickom systeme akym je atmosfera. Alebo by ste isli vazne tvrdit, ze keby sa nejakym zazrakom nemenila koncentracia sklenikovych plynov tak cely system zem-atmosfera dosiahne teplotnu rovnovahu? Snad nie.

Áno máte pravdu v tom, že okrem množstva skleníkových plynov v atmosfére vplývajú na klímu aj iné faktory.
Napríklad:
- intenzita slnečného žiarenia (https://paulen.blog.sme.sk/c/5...)

- aktuálny sklon zemskej osi k ekliptike (tzv. Milankovičove cykly) (https://paulen.blog.sme.sk/c/5...)

- schopnosť oceánov pohlcovať a uvoľňovať CO2 (https://paulen.blog.sme.sk/c/5...)

- schopnosť pôdy pohlcovať a uvoľňovať CO2 (https://paulen.blog.sme.sk/c/5...)

- aktuálna dĺžka subdukčných zón (tzv. dlhodobý karbónový cyklus)

- výbuchy sopiek (https://paulen.blog.sme.sk/c/5...)

- celková plocha oblastí pokrytých ľadom (https://paulen.blog.sme.sk/c/5...)

Teplotnú rovnováha by nastala, ak by sa žiaden z týchto faktorov nemenil. To sa samozrejme nedeje. Ak však posúdite vplyv jednotlivých faktorov, ich aktuálny stav a ich trend zistíte, že najväčším kandidátom na pôvodcu aktuálne pozorovaného zvyšovania priemernej teploty je ľuďmi spôsobený nárast CO2 v atmosfére. (https://paulen.blog.sme.sk/c/5...)

1466327 : Preto sa znova pytam, uz ste nasli ten vedecky dokaz na zaklade ktoreho viete presne urcit aka je miera vplyvu ludmi produkovameho co2 na teplotu atmosfery zeme?

Veľmi dobre je to popísané napríklad v týchto článkoch:

https://agupubs.onlinelibrary....
http://www.annualreviews.org/d...

Tie sa odkazujú na ďalšie vedecké práce a tie zas na ďalšie a ďalšie. Dá sa povedať, že existujú desiatky a stovky vedeckých prác, ktoré sa venujú tejto téme. Panuje v nich zhoda že efekt samotného zdvojnásobenia CO2 v atmosfére je medzi 1,3 a 1,5 stupňa Celzia. Avšak pod vplyvom klimatických spätných väzieb sa tento efekt posúva na hodnotu niekde medzi 1,5 až 4,5 stupňa Celzia. Najväčšia zhoda je na hodnote okolo 2 - 3 stupne. To mimochodom korešponduje aj s doteraz pozorovaným nárastom teploty.

A čomu veríte Vy ? Na základe akých informácií ? Vopred vďaka za odpoveď.
 
Hodnoť

Jediný zázrak je, že to všetko je

Skleníková vodná para – príčina alebo dôsledok ?

čo bolo skorej sliepka alebo vajce? Je život vďaka vode alebo voda ničí život ? Je kyslík najjedovatejší plyn v atmosfére pretože vďaka nemu všetko oxiduje a preto stárneme (oxidujeme) a zomrieme ?

To čo ľudstvo robí ,urýchľuje proces aj tak nevyhnutného zániku tejto reality a premeny na inú. Keď to všetko vieme, je len na nás, čo s tým urobíme.

Pokiaľ bude Slnko žeravá guľa ako zdroj energie a bude zohrievať Zemeguľu , tá sa buď prehreje, alebo použije svoje osvedčené mechanizmy na svoju ochranu a to je zakonzervovanie prebytočnej energie do organickej hmoty za pomoci fotosyntézy. Vegetácia zároveň slúži ako izolačná vrstva , lebo sa menej prehrieva ako kovy ktoré vyťahujeme na povrch . (plech, železo....) +asfalt.
Takáto zakonzervovaná energia sa tu ukladala miliony rokov v podobe "fosílnych palív" a ľudia ju v priebehu 100 rokov nekontrolovane uvoľňujú do atmosféry,. Používame materiály ktoré produkujú sálavé teplo a zároveň ničíme izolačnú vrstvu a tou je vegetácia.
Aby rástla vegetácia potrebuje vodu aj CO 2 , a život a teda aj ľudia potrebujú ustrážiť si túto rovnováhu .
Zostaňme na ZEMI.
 
Hodnoť

 

Obchod z emisiami je politické rozhodnutie, ktoré nemá nič spoločné z klimatickými zmenami a ani z logikou. Bohužiaľ v dnešnej dobe je biznis nadradený nad zdravým rozumom.
Má v dnešnej dobe niekto záujem pochopiť skutočné príčiny klimatických zmien, alebo je dnešná civilizácia už odsúdená na vyhynutie? O vplyve CO2 na klimatické zmeny rozhodla malá skupinka amerických vedcov a väčšina vedcov to zobrala ako samozrejmosť, bez ohľadu na dôkazy. Slepá viera dnešných vedcov a klimatológov v neomylnosť amerických vedcov vedie dnešnú civilizáciu do záhuby.
Z vodnou parou sa nedá obchodovať tak ako z emisiami a preto všetci politici i vedci ignorujú vplyv vodnej pary na skleníkový efekt atmosféry. Obchod z emisiami je iba výborní biznis pre politikov, ktorý nemá nič spoločné z klimatickými zmenami.
Vďaka veľkej koncentrácii CO2 v atmosfére Venuše na povrch Venuše dopadá iba minimálne množstvo slnečného žiarenia a preto je na Venuši denná teplota rovnaká ako nočná teplota. Ak by mal naozaj CO2 vplyv na klimatické zmeny, vďaka nárastu koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme by na zemský povrch dopadalo menej slnečného žiarenia a preto by boli denné teploty nižšie ako bývali v minulosti. Hoci vedci obhajujú obchod z emisiami silným skleníkovým efektom CO2 v atmosfére Venuše, zároveň vedci ignorujú skutočnosť že CO2 v atmosfére Venuše odráža väčšinu slnečného žiarenia späť do kozmu a preto je na Venuši denná teplota rovnaká ako nočná teplota. Znižovaním koncentrácie CO2 v atmosfére Zeme sa klimatické zmeny ešte urýchľujú!
Skleníkový efekt oblakov pozná každý. Najväčšie jarné mrazy bývajú pri vyjasnenej oblohe. Keď je v noci zamračené nočná teplota klesne menej ako pri vyjasnenej oblohe. Keď je zamračené počas celého dňa, priemerná denná teplota je nižšia ako pri vyjasnenej oblohe, čo znamená že ani skleníkový efekt oblakov nedokáže nahradiť pokles teploty spôsobený menším dopadom slnečného žiarenia na zemský povrch. To isté platí aj pre CO2. Ak by mal naozaj CO2 vplyv na klimatické zmeny, vďaka nárastu koncentrácie CO2 v atmosfére by na zemský povrch dopadalo menej slnečného žiarenia a preto by denná teplota bola nižšia ako bývala v minulosti.
Skleníkové plyny spomaľujú ochladzovanie zemského povrchu i vzduchu. Ak by boli za klimatické zmeny zodpovedné skleníkové plyny, boli by na zemskom povrchu menšie rozdiely teploty. Rýchlosť a sila vetra je závislá od rozdielu teploty. Vďaka menším rozdielom teploty by mal vietor ktorý sprevádza búrky i tornáda menšiu ničivú silu.
Aby sa mohli zväčšovať extrémy počasia, musia byť na zemskom povrchu i v atmosfére väčšie rozdiely teploty a to je možné iba vďaka tenšej a redšej atmosfére.
Je vedecky preukázané, že atmosféra Zeme je tenšia, ale o tom klimatológovia i politici radšej mlčia. Cez tenšiu atmosféru dopadá na zemský povrch viacej slnečného žiarenia, čo je hlavná príčina klimatických zmien. Dokedy budú politici i klimatológovia klamať verejnosť o príčinách klimatických zmien?
 

Agud

môžem poprosiť o linky na vedecké práce pojednávajúce o tom, že sa hrúbka zemskej atmosféry zmenšuje, a že to má dopad na nárast priemernej teploty ?

Ďakujem.
 

 

Linky na vedecké práce sa nachádzajú na českej Wikipédii.
https://cs.wikipedia.org/wiki/...
Ztenšovanie atmosféry je účelovo pripisované CO2, aby mohol naďalej pokračovať obchod z emisiami. CO2 nemá šancu ovplyvniť hrúbku atmosféry, ale odstredivá sila ktorá vzniká pri obiehaní družíc okolo Zeme a pôsobí proti gravitačnej sile Zeme zoslabuje gravitačnú silu a preto gravitačná sila Zeme nedokáže udržať celú atmosféru.
 

 

CO2 nemení hrúbku vrstiev atmosféry priamo. Spôsobuje však zmenu teploty dotknutých vrstiev a teplota má priamy vplyv na hustotu vrstvy. Ochladzovaním sa zväčšuje hustota plynu, teda pri nezmenenej hmotnosti sa zmenšuje objem plynu. A to znamená stenšenie chladnejšej vrstvy atmosféry. Dokážeš to pochopiť, či ani toto nie?

Tie tvoje družice sú už otrepané a stále nezmyselné. Vymysli niečo nové. Alebo ukážeš konečne nejaký konkrétny výpočet? Klasická mechanika je pre teba nepochopiteľná, tak som zvedavý, kde robíš chybu.
 

Je zásadný rozdiel medzi CO2 a H2O.

CO2 je pri akejkoľvek koncentrácii aj teplote priehľadný plyn, to znamená že prepúšťa viditeľné slnečné lúče stále rovnako. Voda kondenzuje a vytvára oblaky. U vysokých oblakov prevažuje skleníkový efekt, u nízkych ich schopnosť odrážať viditeľné slnečné lúče - teda vytvárať tieň a znižovať teplotu.
 

 

Tvrdenie, že CO2 je pri akejkoľvek koncentrácii priehľadný pre slnečné žiarenie je klamstvo ktoré nemá nič spoločné z realitou. Ako je možné, že na Venuši je denná teplota rovnaké ako nočná teplota?
 

 

Už som ti to vysvetlil. Čomu si nerozumel?
 

 

Nič si mi nevysvetlil. Vedecká hypotéza nieje dôkaz.
 

 

Je to viac, než len hypotéza. Vieme zmerať rýchlosť pohybu atmosféry Venuše, poznáme jej tepelnú kapacitu. To spolu umožňuje vysloviť fyzikálne položenú teóriu o distribúcii tepla na Venuši.
Ty na rozdiel od fyzikov sa ani len nezamyslíš nad hlúposťami, ktoré považuješ za pravdu. Bez jediného merania, či výpočtu. Len tak, lebo chceš, aby to tak bolo. To je viera vo vlastnú neomylnosť, ale nie použiteľná teória.
 


Najčítanejšie


 1. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 1 090
 2. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 250
 3. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 226
 4. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 173
 5. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka 164
 6. Matúš Suby: Keď na Vás developer Lorinčík Háje podá trestné oznámenie resp. o 3 "faktoch" 158
 7. INEKO: Ako vyriešiť kolóny na preťažených cestách 140
 8. Denis Kinski: Andrej Hryc: Zaujímavá osobnosť, všestranný herec ... 139
 9. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 129
 10. Věra Tepličková: Keď ku svojej hodnote potrebuješ krúžky 129

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka
 2. Marian Vojtko: Odstrániť riziko - a úplne...
 3. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 4. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 5. Jozef Kovalík: Sám
 6. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 7. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 8. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 9. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 10. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ


Už ste čítali?