Reštart

Autor: Tibor Paulen | 19.7.2019 o 21:05 | (upravené 21.10.2020 o 8:20) Karma článku: 1,46 | Prečítané:  396x

Rozhodli sa, že ešte vyjdú na chvíľu von. Vyšli na blízky kopec. Našli si miesto, z ktorého bol dobrý výhľad. Spoza obzoru vykúkal posledný zvyšok zapadajúceho Slnka.

Dlhé tiene boli striedané plochami osvetlenými mäkkými tónmi slnečných lúčov. V spojení s úzkym svetelným kosáčikom to vytváralo z okolitej nevľúdnej pustatiny magický priestor.

Ale nič sa nevyrovnalo Zemi, ktorá s nehybným pokojom visela v priestore na protiľahlej strane oblohy. Ich rodná planéta bola prenádherná. Napriek tomu, že počas posledných niekoľkých desaťročí sa jej farba neuveriteľným spôsobom zmenila. Zelená na hnedú a žltú, modrá na nevydarenú zeleno-ružovú. Veľmi dlho sa na ňu dívali s mysľou sústredenou len na tento obraz. Akoby si ho chceli vziať so sebou na cestu do tmavej večnosti, ktorá na nich čakala.

Obaja precitli temer v tej istej chvíli. Pozrel sa jej do veľkých hnedých očí. Vždy ich mávala smutné. Dnes v nich však bolo čosi iné. Pravdepodobne mala v hlave rovnakú myšlienku ako bola tá jeho. Nikdy by si nepomysleli, že oni dvaja budú tí poslední.

Keď sa narodili, plán už existoval. Len sa čakalo na vhodnú chvíľu a vhodnú dvojicu. Bola to posledná možnosť ako zachrániť ľuďom ich budúcnosť.

Zhlboka sa nadýchli a venovali posledný pohľad Zemi. Čakal ich návrat na základňu. Odteraz budú postupovať podľa naučených inštrukcií. Odkedy ich pred niekoľkými rokmi vybrali, bolo opakovanie celého postupu ich jedinou úlohou.

Skontrolovať hermetické uzatvorenie dverí. Nastaviť komunikáciu so snímačmi. Tie budú sledovať Zem a čakať na chvíľu, kedy na nej opäť nastanú vhodné podmienky na návrat. Preveriť robotické systémy, ktoré implantujú na ich rodnú planétu zárodky novej civilizácie. Ešte zdroje energie.

A teraz to najdôležitejšie – vírusy s ľudskou DNA. Bol to geniálny nápad. Pridať do genetického kódu ľudí aj kód obsahujúci najdôležitejšie vedecké a technické poznatky. To umožní ich „deťom“ vyhnúť sa problémom, ktorým museli čeliť oni. Len aby to stihli včas zistiť a pochopiť. Kód sa tým zväčšil a stal sa neprehľadným. Ale testy potvrdili, že napriek tomu zostali všetky jeho biologické funkcie zachované.

Obaja sa pousmiali - ešte raz skontrolovali stav hlinenej doštičky s vyrytými základnými morálnymi zásadami. Tie budú ľudia v začiatočnom období po svojom návrate na Zem potrebovať, aby sa navzájom nevykynožili.

Teraz odovzdať riadenie umelej inteligencii.

Slnko medzitým úplne zašlo za obzor. No povrch Mesiaca naďalej osvetľovala najkrajšia, najpohostinnejšia Zem.

Nakoniec medikament. Zapiť pohárom vody.

Podali si ruky a s pocitom splnenej úlohy sa uložili na spánok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Tomáša Prokopčáka

Jedna zlá a dve dobré správy o novej vakcíne

Očkovanie je jeden z najúžasnejších objavov ľudstva.


Už ste čítali?