Podporme dnešné zhromaždenia za ochranu klímy

Autor: Tibor Paulen | 15.3.2019 o 9:05 | (upravené 15.3.2019 o 20:55) Karma článku: 1,46 | Prečítané:  241x

Z klimatickej zmeny sa postupne a nenápadne stáva klimatická kríza. Bez adekvátnej pozornosti médií a politikov. A tiež bežnej väčšiny obyvateľstva.

Jedným z najdôležitejších záverov poslednej správy (október 2018) Medzivládneho panelu OSN pre klimatickú zmenu (IPCC) je varovanie.

Ak sa chce ľudstvo vyhnúť katastrofickému vývoju klímy, ktorý bude mať vážne dopady na našu civilizáciu, musí v priebehu nasledujúcich 12 rokov znížiť emisie oxidu uhličitého o 40 %. To znamená vyvinutie bezprecedentného úsilia na všetkých frontoch a radikálny zásah do takmer všetkých oblastí nášho života.

Katastrofickosť spočíva v tom, že hovoríme o drastickom zmenšovaní životného priestoru a globálnych zdrojov pre ľudstvo.

Urgentnosť vyplýva z faktu, že zmeny závažne zasiahnu už do života dnešných teenagerov.

Každý z nás si môže vybrať. Môže byť žabou v hrnci, ktorá sa nič netušiac nechá uvariť. Môže byť pštrosom, ktorý síce aj vie, ale radšej si pred tým zakryje oči. Alebo sa môže pokúsiť niečo zmeniť. U seba, vo svojom okolí.

Teším sa, že mladi ľudia na celom svete začínajú tento problém vnímať a sú ochotní niečo dôležité pre jeho riešenie urobiť.

Som s nimi. Držme si palce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?